czwartek, 27 maja 2010

Grillowy emotikon :)


Ponieważ zbliża się weekend, życzymy wszystkim udanego grilla :)

Najciekawsze i nagłupsze nicki, wyszukane na forach internetowych :D

Inwencja internautów nie zna granic...

pijany_kloszard

nienasyconybuhaj

johanka_z_kwarcu

lwia_paszcza

zemsta_boryny

kupka_gnoju

pani_prosiaczek

radioaktywna_skarpetka

ponury_szatniarz

zmeczony_dorozkarz

środa, 5 maja 2010

Ciekawostka - najbardziej skomplikowane skrótowce

Ktoś z was ich używa?? ;P

AWGTHTGTATA czyli: Are We Going To Have To Go Through All This Again?
(Czy znowu musimy to wszystko przechodzić?)

BP,PPNMSP czyli: Bardzo przepraszam, po prostu nie mogłem się powstrzymać

BRBGTGP czyli: Be Right Back, Got To Go Pee
(Zaraz wracam, muszę iść się wysikać) :] :] :]

HYCFAPMSFTJ czyli: Honestly You Couldn't Find A Person More Suited For The Job
(Naprawdę nie moglibyście znaleźć osoby bardziej nadającej się do
tej pracy)

IITYWIMWYBMAD czyli: If I Tell You What It Means, Will You Buy Me A Drink?
(Jeśli powiem ci, co to znaczy, postawisz mi drinka?)

ROTFLBTCUTS czyli: Roll On The Floor Laughing Biting The Carpet Unable To Stop
(Tarzając się po podłodze ze śmiechu i gryząc dywan i nie
mogąc przestać) :D

środa, 21 kwietnia 2010

Slang internetowy - nie tylko dla wtajemniczonych

Slang internetowy został stworzony i jest wykorzystywany przez użytkowników Internetu. Zrodził się z przyczyn czysto ekonomicznych. Po co marnować czas na wypisywanie długich, poprawnie skonstruowanych zdań, jak można porozumieć się za pomocą skrótów?

Jak już pisałyśmy we wcześniejszym poście, dla niedoświadczonych użytkowników Internetu język sieci może być czymś niezrozumiałym i może sprawiać wrażenie szyfru nie do odczytania. Jednak jak mówi stare przysłowie, nie taki diabeł straszny jak go malują. Np. wiadomość 4U lub CU napisana mało nam mówi. Jednak gdy odczytamy ją na głos powstają powszechnie zrozumiałe nam słowa, czyli for you i see you. Oczywiście nie wszystkie akronimy (czyli słowa utworzone przez skrócenie, najczęściej do pierwszych liter wyrazów, wyrażenia składającego się z dwóch lub więcej słów, powrócimy do nich później) są proste do odczytania. Większości niestety trzeba się domyślać lub uczy się ich w praktyce.

Język emotikon (od ang. emotion i icon, do tego także wrócimy później) złożony jest ze znaków tekstowych i ma za zadanie wyrażać nasz nastrój lub emocje. Często towarzyszy słowom lub je zastępuje. Np. zamiast napisać, że ma się dobry humor, lub opisywać słowami, że właśnie uśmiechamy się do monitora słysząc miłe słowa, wysyłamy znaczek :-), który po odwróceniu o 90st. przypomina nam uśmiechniętą buzię.

Gdzie używamy slangu internetowego?
Slang używany jest głównie na czatach internetowych, forach dyskusyjnych, poczcie elektronicznej (email) oraz komunikatorach typu Gadu-Gadu.

Kto używa slangu internetowego?
W większości są to ludzie młodzi, na co dzień mający do czynienia z komunikacją za pośrednictwem komputera, czy telefonu komórkowego (funkcja SMS).

Sieciowe poliglotki witają! :)

My ludzie z natury jesteśmy leniwi. Ale żeby móc pozwolić sobie na jakąkolwiek beztroskę, najpierw musimy zapewnić sobie komfort, a do tego potrzebna jest nasza kreatywność.

Odkrycie sieci, za pomocą której ludzie z dowolnego zakątka Ziemi mogą się ze sobą komunikować, wymusiło na aktywnych użytkownikach Internetu, znalezienie systemu językowego, dzięki któremu komunikacja stawała (i wciąż się staje) jeszcze łatwiejsza i szybsza. Ta potrzeba zrodziła takie „wynalazki” jak emotikony, akronimy czy komunikatywne nicki.

Dla początkujących internautów bardzo często slang internetowy to czarna magia. Nasz blog powstaje z myślą o tych, którzy dopiero wchodzą w wirtualny świat tego medium i mają chęć zapoznania się z jego językiem, ale także dla pasjonatów, którzy jeszcze głębiej chcą go poznać. Dlatego zapraszamy do śledzenia naszych wpisów. Bo każdy z nas może stać się sieciowym poliglotą! ;)

czwartek, 4 marca 2010